Doç. Dr. İlter Alkan ve Ekibinin HoLEP Konulu Yurtdışı Bilimsel Makalesi Dergi Kapağı Oldu

Türkiye’den HoLEP operasyonlarını ilk defa yapan Doç. Dr İlter Alkan ve ekibinin yurtdışı bilimsel makalesi dergi kapağı oldu.

Türkiyeden ilk yurtdışı HoLEP bilimsel makale yazan ve 7 senelik uzun takip sonuçları olarak Doç Dr. İlter Alkan ekip arkadaşları ile Türkiye’de HoLEP operasyonunu ilk kez uygulamış ve İlk kez uluslararası kongrelerde sunup uluslararası bilimsel yayınlarını yapmıştır.

Üroloji Cerrahı Doç. Dr. İlter Alkan, Doç. Dr. Alkan, günümüzde iyi huylu prostat büyümesinin (BPH) cerrahi tedavisinde en iyi yöntem olarak kabul edilen Holmium Lazer Prostat Enükleasyon (HoLEP) operasyonunu Türkiye’de ilk uygulayan hekimdir.

DOÇ. DR. İLTER ALKAN

Üroloji Cerrahı Doç. Dr. İlter Alkan, günümüzde iyi huylu prostat büyümesinin (BPH) cerrahi tedavisinde en iyi yöntem olarak kabul edilen Holmium Lazer Prostat Enükleasyon (HoLEP) operasyonunu Türkiye’de ilk uygulayan hekimdir.

Doç. Dr. Alkan, 2003’ten beri 400’den fazla HoLEP operasyonu gerçekleştirdi ve bu teknikte birçok eğitim verdi. Bilimsel yayınlarda ürolojik konular üzerine kapsamlı yazılar yazdı ve çeşitli konferanslar verdi.

RAKAMLARLA TEDAVİ BİLGİLERİ

YAPTIĞI OPERASYON SAYISI 9200
BİLİMSEL MAKALE 30
ULUSLARARASI MAKALE 19
ULUSLARARASI KONFERANS SUNUMU 8

MUAYENE SAATLERİ